היתרונות והחסרונות של עדשות דו שבועיות

היתרונות והחסרונות של עדשות דו שבועיות

כמו בכל מוצר כזה או אחר שנבקש לרכוש, נוודא ונשווה את היתרונות והחסרונות הטמונים בו. שיקולים אלו יכולים להיות חלק מכל קנייה, בין אם נרכוש רכב חדש ובין אם נרכוש נעליים חדשות. ההכרה בכל אלו היא חשובה מכיוון שקנייה טובה תלווה אותנו זמן רב, נוכל להנות מהשימוש שלה ולבטח גם לשמור על הבריאות שלנו בזמן השימוש. ובאשר למוצרים ששווה לבדוק את היתרונות והחסרונות שלהם, במאמר הבא ננסה לתמצת את היתרונות והחסרונות של עדשות מגע דו שבועיות, האם הן טובות לשימוש ארוך זמן? והאם הן מתאימות לשימוש בזמן ספורט? וכן מחיר עדשות מגע יומיות לעומת דו שבועיות?

היתרונות של עדשות מגע דו שבועיות

אם בעבר הלא רחוק עדשות מגע היו עוד כלי עזר די חדיש לתיקון בעיות ראייה, כיום הן הרבה יותר שכיחות מבכל תקופה אחרת. ראשית כי החומרים עליהם הן מתבססות הוא ברובו סיליקון היידרוג'ל, המצליח להעביר חמצן ולשמר על רטיבות העין בצורה מעולה. שנית כי לא מעט מאותן עדשות מגע גם מתבססות על טכנולוגיות חדישות ומעולות, וחלקן אף מתבססות על אחוזים ניכרים של מים ומצליחים לשמור על אחוזי לחות גבוהים במיוחד.

אבל בעזרת עדשות מגע דו שבועיות נוכל להסיר את המשקפיים, להשתתף ללא חשש בפעילויות ספורטיביות שונות. אבל מעבר לכך, עדשות מגע דו שבועיות בשונה מסוגי עדשות אחרות כמו יומיות או שנתיות מאפשרות זמן החלף קצר יחסית, שכן גם בעת השימוש נשמרת הסטריליות בעזרת התמיסה ובסיום השימוש.

החסרונות של עדשות מגע דו שבועיות

ובשונה מעדשות מגע יומיות שעם סיום השימוש, פשוט זורקים אותן אל הפח ומבלי כל צורך להשרות אותן בלילה או להיסחב עם תיק או שקית לקופסה שלהן אם נישן מחוץ לבית. עם זאת בעדשות שבועיות נהיה מוכרחים להתמיד ולשמור על ניקיון העדשות, ולהשרות אותן בכל לילה בתמיסה המתאימה. ובנוסף לכך במקרים בהם שכחנו את העדשות בעיניים, או שהעדשות לא התנקו מספיק, הסיכוי לחלות בדלקות עיניים יכול לעלות.

אך לצד כל אלו חשוב לזכור כי בתנאי תחזוקה טובים, עדשות דו שבועיות יכולות לשמש את רובנו בצורה מצוינת ונפלאה. עם זאת מומלץ לבצע בדיקת התאמה לפני רכישה של כל עדשות מגע.