בדידות בזוגיות

בדידות בזוגיות

להרגיש בדידות בתוך הזוגיות מעורר כל כך הרבה רגשות, אנחנו נפגשים שם עם כעס מאוד גדול, תסכול, עצב, חוסר אונים מוחלט. בדידות מפגישה אותנו עם מקומות מאוד עמוקים בנפש. יש שם המון כאב. 

 מה זה אומר בדידות בזוגיות? בכולנו יש את הרצון להתחבר, להיות מחוברים, אחד ממש והבדידות נותנת תחושה של נפרדות, שאין אף אחד בעולם שמבין אותנו באמת. ההרגשה שבן הזוג לא מבין אותנו באמת, לא רואה אותנו, לא מרגיש אותנו. התחושה שלא מבינים אותנו זו תחושה מאוד מתסכלת, כאילו משהו לא עובר בתקשורת, אנחנו מדברים את אותה שפה בדיבור, אבל משהו רגשי פשוט לא עובר. התחושה הזאת שלא מבינים אותנו מולידה המון חוסר אונים, שיפוטיות וביקורת וגורמת לנו להרגיש מאוד מבודדים.  

העובדה שאנשים חיים יחד פיזית לא אומר שאנחנו יחד רגשית כמו שהפנמתי אחרי לא מעט זמן עם בני ברוך. להיות ביחד ולהרגיש לבד. תחושה של נפרדות בינינו לבין בין הזוג, אנחנו יכולים לישון באותה מיטה, לחוות חוויות ביחד, לגדל ילדים ועדיין להרגיש עמוק בפנים נפרדים, יש אותי ויש את בן/בת הזוג אבל אין באמת אנחנו. לעיתים זוגיות יכולה להיות הדבר הכי בודד בעולם. זוג יכול להיות ביחד 20 שנה ויכול לפתח ממש איבה אחד לשני, יש ריחוק כל כך גדול ביניהם, כל אחד חושב רק על עצמו, עסוק רק בעצמו ומה הוא מקבל מהזוגיות. אז נכון שאנחנו בזוגיות אבל זה יכול להיות מקום מאוד מאוד בודד.  

אז כדי באמת להבין מה זה בדידות בזוגיות נדרש לשאלה, מה ההפך מבדידות?  אחדות. אינטימיות מאוד עמוקה בין בני זוג. זה לא אני עשיתי כך וכך, זה הכל אנחנו, אין הבדל, בטוב וברע, יש איזו תחושה שאנחנו במסע חיים ביחד ועד הסוף, תחושה של שליחות. אנחנו יכולים לאבד את כל הכסף, להיות מחוסרי בית, חולים, רעבים, כואבים, זה לא משנה, התחושה של האחדות מחייה אותנו, אנחנו יכולים להרגיש אחד את השני באמת, להרגיש את הלב הפועם אחד של השני. חיבור כזה שהוא מעבר לחומר, מעבר למה אני מקבל ממערכת היחסים הזאת. זה חיבור מאוד עמוק.  אז על הרקע הזה קל יותר להבין מה זו בדידות בזוגיות, זה הקצה השני, אין אינטימיות, יש מסכות בינינו, אנחנו לא באמת בתקשורת, יש מחיצות בלב שקשה להסיר אותן.