אני והתכונות איתן נולדתי – לטוב ולרע

אני והתכונות איתן נולדתי – לטוב ולרע

האם אדם קמצן נולד עם התכונה הזו? האם יש אפשרות לשנות תכונה זו? האם זו תכונה טובה או רעה? ומה אומר https://laitman.co.il/ ?

במאמר קצר זה ננסה לחקור במקצת את התכונות איתן נולדנו וכיצד ניתן להשתמש בהן לטובה.

אנחנו מכירים מהמדע שישנן תכונות העוברות בתורשה, ישנן תכונות קדמוניות שהשתרשו בנו כתוצאה מאבינו הקדמונים, ישנן תכונות שאדם מקבל והן הפוכות מהוריו, אבל ברור שאדם נולד עם תוכנה פנימית כלשהיא.

בחוכמת הקבלה מדברים על כך שאין תכונה רעה או טובה, הכל נברא כפי שהוא צריך להיות השאלה היא בשימוש הנכון בתכונות אלו, או במילים אחרות לטובת הזולת או ההיפך.

אדם האוחז בסכין יכול להיות רוצח או שהוא יכול להיות רופא מנתח השאלה מה הכוונה שלו.

בחוכמת הקבלה או בשמה המודרני חוכמת החיבור, מדובר על כך שהיינו פעם אחד, "אדם אחד" ונשברנו, המפץ הגדול, לרצונות ותכונות קטנים, וכיום כל הרצונות והתכונות שלנו הן אגואיסטיות, לכן גם תכונה "טובה" היא דואגת רק לעצמה, אז איפה הטוב?

אנחנו לא צריכים לשנות את התכונות שלנו, אלא לשנות את הכוונה, הטבע ברא אותנו שונים כדי שאנחנו נשלים אחד את השני, כדי שנדאג אחד לשני, שנהפוך כל תכונה מאגואיסטית לאלטרואיסטית.

אדם שהוא קמצן, לדוגמה, אולי כדאי, בעולם מתוקן, שיהיה בתפקיד כזה שצריך לשמור על הכסף עבור כולם, שהכסף לא יתפזר, וכך תכונתו בעצם היא יתרון, שומר על כולם, ניתן לדמיין מה יקרה אם כולם יהיו פזרנים.

אנחנו צריכים לעבור חינוך, חינוך כזב שילמד אותנו כיצד לשנות את הכוונה של כל תכונה, וכך שנחבר את הרצונות והתכונות ביננו נוכל לחזור להיות כמו לפני השבירה "אדם אחד".

חינוך כזה הן בסביבות מיוחדות, שם ישנם אנשים מיוחדים, ספרים, מחקרים ידע נרחב ואמצעים נוספים היכולים לתת לנו קרקע פורייה כדי לצמוח, לא לשנות בנו אף תכונה, רק לשנות את הכוונה, מקבל ללתת. שנזכה לזה כולנו.