יתרונות בניית תוכנית עסקית

יתרונות בניית תוכנית עסקית

ראשית. תוכנית עסקית נחוצה בכדי להבין האם המיזם החדש טומן בחובו כדאיות כלכלית. התוכנית העסקית מספקת ליזם הבנה האם המיזם הכלכלי הוא בבחינת GO או No GO, שכן מטבע הדברים (וטוב שכך) היזם מאופיין באופטימיות ולהט אבל בפועל המציאות היומיומית הרבה פחות מפרגנת ועלולה להיות אף כואבת .הכנת תוכנית עסקית מקצועית תסייע בהמרת האופטימיות שאופפת את המיזם בהנחות עבודה ריאליות במטרה לבחון נכונה האם המיזם הינו כלכלי ומה תזרים המזומנים שצפוי בסופו של יום להישאר בקופת המיזם.

שנית. תוכנית עסקית מקצועית מכסה את כל האספקטים הפיננסים של המיזם, החל מהכנסות, דרך הוצאות וכלה במקורות מימון ועוד. וכך, היזם כבר ב-Day One מבין את הקשיים שעלולים להיות, את העלויות הנדרשות, התמחור הרצוי ואת האסטרטגיה העסקית הרצויה.

שלישית. בניית תוכנית עסקית מחייבת חשיבה. יש לחשוב לעומק מה לכתוב בכל פרק, גם אם לפעמים נראה על פניו שנושא כלשהו לא רלוונטי. מניסיוננו המקצועי לעתים תכופות מגלים אספקטים חדשים שלא חשבתם עליהם, ושההתחבטות בהם מסייעת לכם להבין טוב יותר את מכלול הסיכונים והסיכויים שטמונים במיזם.

רביעית. לא תמיד יזמים בקיאים בהיבטים פיננסיים וכלכליים. ולכן, מטבע הדברים הם נמנעים מלעסוק בנושא זה והם עושים זאת רק כשאין להם ברירה והם נדרשים להציג תכנית עסקית בפני משקיעים פוטנציאליים ו/או בפני המערכת הבנקאית. בניית תוכנית עסקית בידי מומחה מקצועי עתיר ניסיון שייתן להם תשובות לכל השאלות והחששות שעולים להם במהלך הכנת התוכנית העסקית; כמו גם, ייתן מענה הולם לשלל השאלות וההערות שעשויות לצוץ בעתיד ע"י המשקיעים הפוטנציאלים והבנקים. כך שבסופו של דבר התוכנית העסקית תהיה מוכנה יותר להתמודד עם "העולם האמיתי".